SportVijesti

Kiseljačanin Amar Jusupović prvak BiH u kategoriji lajt kontaktu do 89 kg.

Dana 09.03.2019. godine u Mostaru je održano državno prvenstvo u kick boxu. Na državnom prvenstvu je učestvovalo 180 takmičara. Mladi Amar Jusupović iz Kiseljaka, inače član kick box kluba K.B.V. „Đerzelez Kiseljak“, nastupio je u dvije kategorije i to do 89 kg i do 94 kg.

U kategoriji do 89 kg Amar Jusupović je osvojio zlato, a vrijedi napomenuti da je do zlata došao pobijedivši evropskog prvaka.

Amar Jusupović je bio uspješan i u kategoriji do 94 kg osvojivši srebro. Inače, Amar kada je došao do finala odlučio je svome kolegi iz kluba da preda meč kako bi i on osvojio jednu zlatnu medalju. Ovaj potez je svakako rijedak i vrijedi za svaku pohvalu, jer se iz njega vidi da se u klubu „Đerzelez“ radi timskim duhom.

U razgovoru za Civilis.ba Amar Jusupović je još rekao da se zahvaljuje treneru Amelu Litriću i svojim sponzorima i to firmama: BUCOMERC d.o.o. Kiseljak i GRAKOP d.o.o. Kiseljak.