SportVijesti

Večeras smo dobili prve polufinaliste ovogodišnjeg takmičenja u Ligi šampiona, to su ekipe Ajaksa i Barselone.

Fantastičan meč videli smo u Torinu gde je Ajaks zasluženo slavio sa 2:1 i tako obezbjedio plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Sve je krenulo po planu za Juve nakon što je Kristijano Ronaldo doveo svoj tim u vodstvo u 28. minuti igre nakon kornera Pjanića.

Nije se dugo čekalo na odgovor “Kopljanika” pošto su četiri minuta kasnije izjednačili rezultat preko Donija van de Beka koji se odlično snašao nakon udarca Zijeha, a onda je  u 67. minutu Matis de Liht utišao navijače u Torinu.

Barselona je već u prvom poluvremenu osigurala prolaz u polufinale. Sjajni Messi je postigao dva pogotka, dok je Kutinjo postigao prrelijep go za konačnih 3:0.